Menu Zavřeno

Jesličky – 5 figur v životní velikosti

Vyřezávaný betlém v životní velikosti

Ježíšek, Marie, Josef, jehňátko a oslík. Těchto 5 figur jsem v letošním roce vyřezal pro město Frenštát pod Radhoštěm. Jesličky jsou umístěny na náměstí pod vánočním stromem. Strom je natolik majestátní, že figury pod ním vypadají jako dětská hračka. Ale figura Josefa, jakožto nejvyšší postavy má na výšku 180 cm, což není málo.

Figury jsou vyřezány z topolového dřeva. Topol nemá tendence praskat tak, aby to narušovalo vzhled vyřezaných figur, není těžký, takže se s ním dá lehce manipulovat při instalacích.

Představitelé města a posléze i samotní návštěvníci, byli s betlémem spokojení, objednali si tedy na rok 2022 další figury a to tři krále – Kašpara, Baltazara a Melichara. Jelikož jsou jesličky ohrazeny tak, aby k nim nemohli přistupovat lidé, přišlo město Frenštát s nápadem, zda by nebylo možné vyřezat figuru, která by nebyla v ohradě a mohli si na ni lidé sahat a fotit se s ní. Nápad, co to bude již mám, takže se máte v příštím roce nač těšit.

11 Comments

 1. Pingback:Betlém v životní velikosti | Radek Zdražil - dřevořezby

 2. Pingback:Poptávka kmenů k prodeji | Radek Zdražil - dřevořezby

 3. Pingback:Poptávka kmenů v kulatinách pro řezbáře | Radek Zdražil - dřevořezby

 4. Jaroslav Melich

  Dobrý den,
  chci se zeptat kolik by stalo Ježíšek, Marie, Josef, jehňátko a oslík? Děkuji Melich

 5. Pavel Rychlý

  Dobrý večer, vymýšlíme venkovní betlém. Mohu se zeptat na cenu? Vůbec nemám představu. Předem děkuji a krásnou dobrou noc

 6. Pavlína Kašová

  Dobrý den,
  chtěla bych na příští rok si pořídit venkovní betlem. Nemám představu jaká je pořizovací cena.Mohu poprosit o info ohledně ceny.Váš betlém je skutečně krásný.Předem děkuji a krásné vánoční svátky.
  Kašová

 7. Roman Dašek

  Dobrý den,za náš spolek Ochotných dobrovolníků Horní Dvořiště bych se chtěl zeptat,zda na bylo možné zhotovit Marii,Josefa a Ježíška. Již přes 10 let hrajeme živý betlém a chtěli bychom i po odehrání zanechat betlém osazený figurami.
  Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Roman Dašek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..